Najnowsze trendy w ogłoszeniach o nieruchomościach 17/01/2011

Ostatnio pojawia się coraz więcej ogłoszeń typu sprzedam dom lub sprzedam mieszkanie na stronach internetowych z ogłoszeniami o nieruchomościach, za które to odpowiedzialna jest pewna agencja nieruchomości Warszawa.

Jeśli chodzi o mieszkania, sprzedawane są głównie małe lokale, szczególnie kawalerki lub całkiem nowe mieszkania w nowym budownictwie – duże, przestronne ale też słono kosztujące. Są więc dwie główne oferty na tym rynku: ciasne malutkie mieszkanka w starych blokach z wielkiej płyty za grosze oraz nowe, spore i luksusowe apartamenty w  nowych budynkach za bardzo duże pieniądze, które mogłyby wystarczyć na budowę niewielkiego domu jednorodzinnego. Wystarczy poszukać ogłoszeń „działki okolice Warszawy”, wybrać naprawdę niewielką działkę i do  jej ceny dodać szacunkowy koszt wybudowania nowego domu o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 100m kwadratowych, czyli można przyjąć kwotę ok. 200 000zł.

Jeśli apartamenty na sprzedaż równają się cenom od 300 000 zł, to już widać, że ich cena jest naprawdę wysoka w porównaniu do kosztów budowy własnego domu na własnym podwórku, gdzie „wolnoć Tomku w swoim domku”.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.