OPAKOWANIE JEDNORAZOWE 05/01/2011

Opakowanie jednorazowe są wszechstronnie wykorzystywane, ze względu na niską cenę jednostkową, sterylność i szybkość wykonania. Co za tym idzie towary pakowanie i konfekcjonowanie w nie są łatwo i powszechnie dostępne.

Opakowania jednorazowe mają zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie pakowane w nie jedzenie jest już wyporcjowane hermetycznie zamknięte przez co ograniczamy od minimum ingerencję z zewnątrz. Produkty w tego typu jednorazowe opakowanie spożywcze posiadają dłuższy termin przydatności do użycia, gdyż są one pakowane w sterylnych warunkach i nie są porcjowane w sklepie, tuż przed zakupem.

Ponadto opakowania jednorazowe produkowane są również dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. W jednorazowe kartonowe opakowania kosmetyczne pakowanie są kosmetyki, które porcjowane są na jednorazowe dawki. Takie małe opakowania kosmetyków wykorzystywane są jako produkty promocyjne wręczane klientom jako darmowe próbki kosmetyków, bądź też sprzedawane są jako produkty w niewielkich opakowaniach turystycznych, tak aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca w kosmetyczce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.