Sprzęt ginekologiczny. 12/02/2010

Ginekologia to specyficzny zawód. Wymaga od lekarzy dużej czystości i sterylności pomieszczeń. Większość z nich posiada personel najczęściej położną lub położnika. By mógł funkcjonować taki gabinet potrzeba sprzętu najwyższej jakości.
Prowadzenie ciąży wymaga wielu badań co miesięcznych lub co kilka tygodni w zależności od typu ciąży. USG ginekologiczne jest wykonywane co jakiś czas na kilku miesięczną ciąże. Do zbadania płodu używa się ultrasonograf w wersji czarno-białej lub 3D (nowa trójwymiarowa metoda podglądu). Wyróżniamy tu kilka profesjonalnych modeli: DC-6, DC-6 expert, M-5 i DP-9900 Plus. Potrzebny do zbadania jest także żel do ultrasonografii. Bez niego badanie nie może się rozpocząć.
Ginekologia plastyczna ociera się już tu o zabiegi. Ginekolog do zbadania macicy bezpośrednio potrzebuje rękawiczek, wziernika i do zbadania wymazu – patyczek sterylny polisterylenowy z bawełną.
Wymieniliśmy tu tylko kilka przykładów sprzętu w jaki powinna być wyposażona poradnia ginekologiczna lub sala położnictwa. Na rynku jest ich o wiele więcej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.