2 dni w Melbourne 06/07/2014

Najcieplejszym miesiącem w Melbourne jest luty, i dlatego poleca się tam wybrać turystom właśnie wtedy. Najważniejsze dla turystów w tym mieście okazują się być różnorakie wpływy kulturowe, dające się zauważyć tutaj wszędzie.

melbourne panorama

Kramy wietnamskie, angielskie i muzea opowiadające o przeszłości wielu narodów to tutaj codzienność. Turyści bardzo dobrze czują się w centrum miasta. Tutaj są też liczne aleje spacerowe i pokaźne place. Na ulicy nie brakuje akrobatów i mimów. Cechą Melbourne jest również to, że pełno tu mniejszych kawiarenek i urokliwych restauracji. Przedstawienia muzyczne i teatralne są tutaj każdego dnia. Przede wszystkim można się też spotkać z dużą otwartością osób tu zamieszkujących. Corocznie w marcu podczas festiwalu „Moomba” atmosfera jest jeszcze bardziej radośniejsza. Wówczas mają tu miejsce pochody, występy taneczne i muzyczne.

melbourne_deszczowo

Samo słowo „moomba” w języku Aborygenów oznacza „przyjdź i baw się”. Można śmiało stwierdzić, że to wizytówka miasta, którą pozna każdy turysta.

melbourne

Comments are closed.